لیزینگ کار | مرکز خرید و فروش خودروهای دست دوم مدیران خودرو

"درباره لیزینگ کار "

 

لیزینگ در واقع مجموعه‌ای از فعالیت‌های اعتباری مبتنی بر روش اجاره می‌باشد که در همان ابتدای امر باید مشخص گردد چه نوع قراردادی قرار است بین دو طرف معامله اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی منعقد گردد.

لیزینگ شامل مجموعه‌ای از مبادلات اقتصادی ازجمله: قرارداد فروش اقساطی کالا، اجاره به شرط تملیک، اجاره، فروش اقساطی خودرو و … می‌باشد.

گفتنی است بر اساس قرارداد لیزینگ موجر یا همان مالک، کالای مورد نیاز مستأجر یا همان استفاده کننده از تسهیلات را با استفاده از منابع مالی خود تأمین می‌کند و مورد اجاره را در مدت و شرایط تعیین شده در اختیار مستأجر قرار می‌دهد.

مهمترین مزایای لیزینگ کار

مدیریت منابع مالی خریدار سرعت عمل در تحویل کالا به طور معمول لیزینگ‌ها خودروی مورد قرارداد را در فاصله زمانی بسیار کوتاهی تحویل خریدار می‌دهند که این زمان معمولاً کمتر از دو هفته می‌باشد و در مقابل شرکت‌های خودروساز یا دریافت وام بانکی که ممکن است چند هفته طول بکشد بسیار حائز اهمیت می‌باشد. امکان استفاده بهینه و درست از نقدینگی انعطاف پذیری بالای خرید انعطاف پذیری بالای خرید، به‌گونه‌ای که بتوان قرارداد را با شرایط خریدار مطابقت داد. جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمال نداشتن محدودیت‌های اعتباری، به‌گونه‌ای که بتوان درخواست‌های خریدار را از لحاظ میزان اعتبار به نحو مطلوبی پوشش داد. گفتنی است در تمامی قراردادهایی که به‌صورت لیزینگ منعقد می‌گردند، نحوه بازپرداخت اقساط آن باید در فواصل زمانی از منظم و از پیش تعیین شده به‌صورت ماهانه، سه ماهه، شش ماهه و یا سالانه پرداخت گردد.