https://iraniankhodro.com/
5/5

بررسی تخصصی ۳۱۵ پلاس ، اتوماتیک محبوب بازار هاچبک ها

مدیران خودرو اولین بار خودرو ۳۱۵ را در سال ۱۳۹۱ روانه بازار ایران کرد تا بازار راکد خودروهای هاچ‌‌بک اقتصادی کشور را وارد رقابتی نوین کند. این خودرو با افزوده شدن به سبد هاچ‌بک‌های کشور، بازاری که نزدیک به یک دهه بدون تحرک و تنوع بود را به چالش کشید و رنگ و لعاب جدیدی به این سبد محبوب تولید داخل داد.

۳۱۵ که در نسخه سدان هم به تولید رسیده بود، امروز سومین نسل خود را بر خط تولید شرکت مدیران خودرو و بازار کشور تجربه می‌کند و بیش از هر زمان دیگری در بازار ایران جا افتاده است.

طراحی ظاهری

۳۱۵ پلاس سومین و نوین‌ترین نسل تولیدی ۳۱۵ است که از تابستان ۱۳۹۹ با تغییرات ظاهری و فنی قابل توجه از سوی مدیران خودرو روانه بازار ایران شد. این خودرو در حقیقت همان چری A3 است که از سال ۲۰۰۹ روانه خط تولید شد و از همان ابتدا نیز به سرعت از سوی مدیران خودرو به بازار داخلی ایران راه یافت.

نسل سوم ۳۱۵، با نام ۳۱۵ پلاس دارای ابعاد ۴۲۱۳×۱۶۹۳×۱۴۹۷ میلی‌متر با فاصله محورهای ۲۵۲۷ میلی‌متر، حالا در نمای جلو از طراحی کاملا جدید سپر بهره می‌گیرد که در مقایسه با نسل‌های پیشین کمی بیرون زده‌تر و مجهز به سیستم روشنایی در روز LED در ساختار عمودی، جلو پنجره سه تکه و گرافیک جدید چراغ‌های جلو است. این سبک طراحی، ارتفاع نمای جلو ۳۱۵ پلاس را به شکل چشمگیری افزایش داده است. این مهم به صورت از پیش تعیین شده و به منظور کاهش آسیب وارده به عابران پیاده به هنگام بروز حوادث ناگوار طراحی شده است و یک تغییر در راستای افزایش ایمنی به شمار می‌آید که در عین حال ظاهر جسورتر و خشن‌تری را به خودرو می‌بخشد. تغییرات ظاهری اعمال شده در جلو ۳۱۵ جدید بزرگ‌ترین تغییرات ظاهری پیاده شده و در عین حال بسیار جزئی است اما تاثیر خود را بر ظاهر این هاچ‌بک جدید به وضوح نمایان می‌کند. همچنین لازم به تاکید است که ساختار ستون‌ها و سقف خودرو به منظور ایمنی بیشتر سرنشینان به هنگام بروز حوادث ناگوار تقویت شده است.

https://iraniankhodro.com/315-plus/
 

تغییرات در نمای جانبی در ریم‌های آلومینیومی آلیاژی ۱۵ اینچی با طراحی جدید و آینه‌های جانبی مجهز به چراغ‌ راهنما مستقل دیده می‌شود. سپر عقب ۳۱۵ نیز در هماهنگی با نمای جلو خودرو دستخوش تغییرات ظاهری مشابه شده است و حالا با دربر گرفتن خط جانبی گلگیرهای عقب و استفاده از تزئینات کرومی و دفیوزر، در تناسب و هماهنگی کامل با نمای جلو خودرو است.

ایجاد تنوع و ارائه نسخه‌های فیس لیفت شده و نوین محصولات چری در بازار ایران از همان ابتدا از مهم‌ترین وجه تمایز‌های شرکت مدیران خودرو در مقایسه با سایر خودروسازان داخلی بوده است. در نتیجه نسل سوم ۳۱۵ با نام ۳۱۵ پلاس در حالی روانه بازار شده است که رقبای آن از سایر خودروسازی‌های وطنی، طی یک یا دو دهه گذشته دستخوش هیچ تغییرات ظاهری و فنی بارزی نشده‌اند.

نمای داخلی

تغییراتی که در ۳۱۵ پلاس پیاده شده است به نمای داخل خودرو نیز راه یافته است. در نتیجه این خودرو در نمای داخل با استفاده از طراحی کاملا جدید داشبرد به طور کلی متحول شده است. این سبک طراحی پیش‌تر در ام‌وی‌ام X22 به کار گرفته شده بود و حالا در شباهت ظاهری بیشتر به برادر کراس اوور خود یعنی X22، در ۳۱۵ پلاس نیز به کار رفته است. در نتیجه داشبرد و فرمان سه شاخه اسپرت کاملا جدید مجهز به کلید‌های کنترلی سیستم کروز کنترل و سیستم مولتی مدیا، طراحی بسیار مدرن‌تر و زیباتری دارد که مخصوصا با تریم دو رنگ داخلی جلوه‌ای بسیار دلپذیرتر یافته است. نشانگرهای پشت فرمان از یک نمایشگر LCD به عنوان کامپیوتر سفری و دو نشانگر آنالوگ دوزنقه‌ای برای سرعت لحظه‌ای و دور موتور تشکیل شده است که در جهت خلاف یکدیگر حرکت می‌کنند.

طراحی نامتقارن داشبرد در مرکز با دو دریچه خروجی سیستم تهویه مطبوع و مانیتور لمسی هشت اینچی سیستم مولتی مدیا تکمیل شده و کنسول میانی به زیبایی به وسط داشبرد متصل می‌شود تا پنل کنترلی سیستم تهویه مطبوع را در دل خود جای دهد. استفاده از تریم تزئیناتی دو رنگ نارنجی مشکلی و متریال متمایز بخش میانی و افقی داشبرد کمک شایانی به افزایش جلوه و زیبای نمای داخلی ۳۱۵ پلاس کرده است که حالا و در این نسل از همیشه بیشتر است. روکش چرمی صندلی‌‌ها و رودری‌های خودرو با دوخت اسپرت و تریم دو رنگ نارنجی/مشکی نیز در ارائه جلوه بسیار جذاب‌تر نمای داخلی ۳۱۵ پلاس نقش اساسی ایفا می‌کند.

۳۱۵ پلاس با داشتن ابعاد بزرگ‌تر نسبت به رقبا فضای صندوقی برابر با ۴۲۰ لیتر دارد که با خوابیدن صندلی‌های ردیف دوم به صورت ۶۰/۴۰، این فضا تا رقم قابل توجه ۱۴۰۰ لیتر قابل افزایش است. به این ترتیب ۳۱۵ پلاس نه تنها یک هاچ‌بک اقتصادی درون‌ شهری است بلکه از نظر فضای نشیمن و حمل بار داخلی از رقبای امروزی خود سرتر است.

آپشن های رفاهی و ایمنی

ام‌وی‌ام ۳۱۵ پلاس در بخش آپشن‌های رفاهی و ایمنی ارائه شده نیز هم اکنون در اوج خود قرار دارد. این خودرو برای اولین بار سبک طراحی نوین داشبرد و تریم دو رنگ داخلی را در تاریخ حضور خود در بازار ارائه داده است. همچنین ۳۱۵ پلاس اولین سری ۳۱۵ است که به گیربکس اتوماتیک مجهز شده است.

از مهم‌ترین آپشن‌های ارائه شده در ۳۱۵ پلاس باید به گیربکس اتوماتیک ۴ سرعت، فرمان با طراحی جدید و سیستم کمکی برقی، سانروف برقی دو حالت، آینه‌های جانبی مجهز به چراغ‌های راهنما با تنظیم برقی و گرم‌‌کن، کروز کنترل، سیستم مولتی مدیا با نمایشگر لمسی هشت اینچی جدید، مجهز به دوربین دنده عقب دینامیک، سنسور پارک عقب و سیستم راهیابی (GPS) با قابلیت اتصال به تلفن همراه، قابلیت انتخاب دو حالت رانندگی اقتصادی و اسپرت، سیستم نظارت بر فشار باد تایرها (TPMS)، سیستم روشنایی در روز LED به همراه چراغ‌های اتوماتیک (اتولایت)، کلید‌های کنترلی روی فرمان، فرمان کمک برقی، ریم‌های ۱۵ اینچی اسپرت آلیاژ آلومینیوم با طراحی جدید، ریم و تایر زاپاس با سایز اصلی، شیشه بالابرهای برقی هر چهار در، قفل مرکزی، برف پاک‌کن و گرم‌کن شیشه عقب، سیستم کنترل پایداری (ESP)، ترمز دیسکی در هر دو محور مجهز به سیستم ضد قفل (ABS)، سیستم تقسیم نیرو ترمز (EBD)، کیسه ایمنی هوا برای سرنشینان جلو، سیستم هشدار دهنده و ضد سرقت ایموبلایزر، خروجی برق ۱۲ ولت فندکی و خروجی پورت USB اشاره کرد.

ویژگی‌های فنی

۳۱۵ پلاس به پیشرانه چهار سیلندر انژکتوری تنفس طبیعی ۱۶ سوپاپ (DOHC) مجهز به سیستم زمانبندی متغیر سوپاپ‌ها (VVT) به حجم دقیق ۱۴۹۷ سی‌سی با ضریب تراکم ۱۱.۱:۱ و استاندارد آلایندگی یورو ۵ است. این پیشرانه اقتصادی قادر است توانی برابر با ۱۰۷ اسب بخار در دور ۶۰۰۰ و گشتاوری معادل ۱۴۰ نیوتون.متر در دور نسبتا پایین ۳۰۰۰ به تولید برساند.

ام‌وی‌ام ۳۱۵ پلاس به گیربکس اتوماتیک ۴ سرعت مجهز است که توان و گشتاور تولیدی پیشرانه را در ساختار FWD به محور جلو خودرو انتقال می‌دهد. با داشتن وزن خالص ۱۲۸۵ کیلوگرمی، این خودرو قادر است تا در مدت زمان ۱۲.۵ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰کیلومتر بر ساعت دست یابد در حالی که حداکثر سرعتی برابر با ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت و مصرف سوخت متوسطی برابر با ۷.۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر دارد و از باک سوخت با حجم ۵۰ لیتر بهره می‌گیرد تا برد مفیدی به سرنشینان خودرو ارائه دهد. سیستم تعلیق ام‌وی‌ام ۳۱۵ پلاس در جلو از نوع مکفرسون استرات با کمک هیدرولیک و فنر لول به همراه میل موج‌گیر و در عقب از نوع میل پیچشی با فنرهای لول و کمک‌های هیدرولیکی است و تایرهای آن ابعادی برابر با ۶۰/۱۸۵ دارد تا ترکیب مناسب برای یک هاچ‌بک روزمره شهری کم هزینه و کم مصرف را به مالک تقدیم کند.

این خودرو از سوی شرکت مدیران خودرو با گارانتی سه ساله یا ۶۰ هزار کیلومتری به همراه سرویس رایگان اولیه در اختیار خریدار قرار می‌گیرد تا به عنوان یکی از برترین هاچ‌بک‌های اقتصادی شهری در بازار کشور رقابت کند.

آخرین مقالات:

آریزو ۶، شیک پوش چری

آریزو ۶، شیک پوش چری آریزو ۶ سدان زیبای مدیران خودرو است که بر اساس زبان طراحی نوین چری قلم خوده است. این خودرو در سال ۲۰۱۸ در

ادامه مطلب »
ویدیو معرفی خودرو: