https://iraniankhodro.com/

معرفی ویژگی های تیگو ۵ جدید

الهام گیری از آناتومی ماهی و اِلمان‌های آب

فضای داخلی کاربرپسند و باکیفیت

رانندگی ایمن و مطمئن در تمامی شرایط

نمایشگر لمسی هشت اینچی

طراحی خارجی
https://iraniankhodro.com/

چراغ جلوهای دودی رنگ

چراغ جلوهای دودی رنگ، الهام گرفته شده از چشمان عقاب عدسی چراغ های جلو نوری شفاف و متمرکز را فراهم می کند که روشنایی مناسبی را برای هر گونه جاده دارا است.

جلو پنجره مشبک

جلو پنجره مشبک با الهام گیری از آناتومی ماهی و المان های آب صورت پذیرفته است

چراغ های رانندگی در روز درخشان

چراغ رانندگی در روزی که با استفاده از ۹ عدد لامپ LED ساخته شده است و دامنه روشنایی مطلوبی را فراهم می نماید و ایمنی خودرو را افزایش می دهد.

چراغ های عقب ِ LED

چراغ های عقب ِ LED، با طراحی و زیبایی خیره کننده چراغ های LED عقب، با الهام گیری از المان های لوگوی چری، همراه با طراحی ای چشم نواز و زیبا.

لوله اگزوز های اسپرت

لوله اگزوز های دوگانه با روکش کروم براق که جلوه و زیبایی ای خاص به یک خودرو SUV بخشیده است.

طراحی داخلی
https://iraniankhodro.com/

داشبورد با طراحی اسپورت

مجموعه داشبورد گستره‌ی وسیعی از اطلاعات مختلف را برای کاربر نمایش می‌دهد (۲۰۰ موضوع قابل‌نمایش) که ازجمله شامل فشار باد تایرها، هشدار سرعت‌های غیرمجاز و غیره می‌باشد. استفاده از نشانگرهای کریستالی دو رنگ همراه با نور پس‌زمینه سفیدرنگ از دیگر نکات قابل‌توجه داشبورد تیگو۵ است.

https://iraniankhodro.com/

کنسول وسط با طراحی باله‌مانند

طراحی بال‌مانند کنسول وسط به گونه‌ای است که شمایل به‌روز و چشم‌نوازی را تداعی می کند. طراحی کابین خودرو به گونه‌ای می‌باشد که تجربه ی مناسبی در لمس کردن قسمت های مختلف داشبورد را برای کاربر فراهم می آورد و همچین سعی شده است بالاترین نرخ آسایش برای سرنشینان به ارمغان بیاید.

https://iraniankhodro.com/

فلکه ی فرمان و با عملکرد چندگانه

فلکه فرمان با علمکرد چندگانه با روکشی از چرم، گستره‌ی وسیعی از دکمه‌های کنترلی را فراهم می‌آورد که ازجمله شامل کلید منو، بلوتوث، کروز کنترل، حجم صدا می‌شود. با تیگو۵ آسان و راحت رانندگی کنید.

سانروف دو حالته

سانروف را با یک دکمه می‌توان باز نمود. سانروف دارای دو عملکرد است: باز شدن کامل و نیمه. سانروف ورود هوای تازه را به داخل کابین تسهیل کرده و باعث افزایش لذت رانندگی‌تان می شود.

صندلی‌ها با چرم با کیفیت

برای ساخت صندلی‌ها از بهترین مواد ممکن استفاده شده است که زیبایی و آسایش را برای سرنشینان خود فراهم می‌آورد.

کارایی و راندمان

موتور دو لیتری DVVT

تکنولوژی است که امکان کارکرد سوپاپ ها را با زمان متغیر فراهم می آورد که در نهایت منجر به افزایش کارایی و کاهش مصرف سوخت و گازهای خروجی می شود. کارکرد موفقیت آمیز این موتور طی مسافت ۱۸۰۰۰۰۰ کیلومتر و بنچ مارکت ۱۰۰۰۰۰ ساعت اثبات شده است. طراحی سه گانه مورد استفاده در این موتور عبارتند از:
ضریب جریان بالا، جریان عبوری بالا، پایداری و دوام بالا

جعبه دنده هفت سرعته CVT

جعبه دنده این خودرو امکان شروع به حرکت کاملا نرم، تعویض دنده های عاری از هر گونه تکان، همراه با شتابی پیوسته را فراهم می آورد که در نهایت آسایش هرچه بیشتر را نصیب سرنشینان می کند، و این آسایش در تمامی شرایط رانندگی برای سرنشینان حفظ خواهد شد.

سیستم تعلیق عقب کشنده ، چند گانه با فنرپیچشی

سیستم تعلیق تمام مستقل مک فرسون (تعلیق جلو) و تعلیق تمام مستقل چند میله ای (تعلیق عقب) طراحی شده برای این خودرو باعث ایجاد بالاترین نرخ کیفیت رانندگی شده است. از طرفی دیگر، وجود چنین تعلیقی باعث کاهش تاثیرات پروفایل جاده بر روی خودرو خواهد شد که باعث افزایش هرچه بیشتر شاخصه ی کیفیت آسایش سرنشینان خواهد بود.

پیمایش و مانور پذیری

با توجه به ارتفاع ۱۹۰ میلیمتری کف خودرو (اکسل) تا زمین، ارتفاع ۸۶۵ میلیمتری ورودی هوا به کابین موتور و ارتفاع ۶۰۰ میلیمتری تجهیزات برقی و موتوری، باعث می شود که خودرو بتواند بر تمامی شرایط جاده ای مختلف غلبه کرده و به پیمایش خود ادامه دهد. همچین این امر باعث انتقال حس خوب سواری بیابانی (Off-road) به سرنشینان می شود.

ایمنی

مکانیزم کنترل شروع حرکت در سربالایی (HHC)

وقتی خودرو در حالت پیمایش سربالایی می باشد، این مکانیزم مانع از آن می شود که پس از رها نمودن پدال ترمز، خودرو به عقب بازگردد. این مکانیزم در مدت زمان دو ثانیه فعال شده و باعث کمک به شروع حرکت مجدد خودرو می نماید.

پایداری خودرو

ویرایش نهم از برنامه افزایش پایداری خودرو (شرکت بوش) رانندگی ایمن و مطمئن، با استفاده از عملکرد چندگانه مکانیزم پایداری، شامل بر: ABS, EBD, TCS

کیسه هوای ایمنی چهارگانه

استفاده از کیسه هوای ایمنی جلویی و جانبی که توسط شرکت Outlive سوئد ساخته شده و موجب شده که بالاترین نرخ ایمنی برای سرنشینانش فراهم آید.

ایمنی فوق العاده، نشان ایمنی پنج‌ ستاره

نشان پنج ستاره‌ی N-Cap بیانگر ایمنی بالای این خودرو بوده که در صورت بروز برخورد از تمامی جهات، باعث محافظت هرچه بیشتر سرنشینان می‌شود.

مجهز به سنسورهای عقب و جلو

با استفاده از این مکانیزم، خودرو به صورت هوشمند به راننده هشداری می دهد مبنی بر آنکه از سرعت مجاز تجاوز نموده است که باعث افزایش ایمنی در حین رانندگی می شود. دامنه ی سرعت توسط کاربر قابلیت تنظیم دارد.

مکانیزم نمایش میزان فشار باد تایرها

افزایش ایمنی در حین رانندگی با مکانیزم کنترل لحظه‌ای فشار باد تایرها

آسایش

ورود بدون کلید + استارت مجهز به کلید

ورود بدون کلید + استارت مجهز به کلید با مکانیزم بدون کلید و استارت دکمه ای ِ ساخته شده توسطVALEO، می توانید در کاربری از خودرو، همواره حس خوبی را تجربه کنید.

کروز کنترل

پاهایتان را در وضعیت استراحت قرار داده و با استفاده از مکانیزم کروز کنترل به رانندگی ایمن و مطمئن ادامه دهید. شما می تواند با سرعتی ثابت که در بازه ی ۴۰ تا ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت قابل تنظیم می باشد، رانندگی مطمئنی داشته باشید.

چراغ همراهی راننده پس از پیاده شدن

این امکان کاربرپسند باعث می‌شود که وقتی راننده در تاریکی قصد پیاده شدن از خودرو را دارد، مسیر مقابلش را روشن نموده تا به راحتی فضای پیرامون خود را بتواند مشاهده نماید.

چراغ‌های مه‌شکن هوشمند

چراغ‌های مه‌شکن هوشمند که در زمان چرخش فرمان، زاویه پرتاب نور متناسب با زاویه چرخش خودرو را ایجاد می نمایند

آینه های جانبی تاشونده برقی

این قابلیت برای خودرو وجود دارد که آینه‌های جانبی با استفاده از ریموت کنترل و یا کلیدهای کنترلی داخلی کابین، باز و بسته شوند. این امر می‌تواند مانع از ایجاد ضربه و خط و خش بر روی آینه‌ی خودرو شما شود.

پلیر DVD و نمایشگر هشت اینچی

پلیر DVD و نمایشگر لمسی هشت اینچی با قابلیت نمایش رنگ واقعی سیستم صوتی و تصویری این خودرو تلفیقی است از تکنولوژی و به‌روزآوری که طیف وسیعی از اطلاعات و سرگرمی‌ها را برایتان فراهم می‌آورد.